Kartul tornis

Kartulitorn on katsetamiseks valmis ning kartul “maha” pandud. Ideaalne viis pühapäeva- või linnaaednikule kasvatada (katsetada) oma toidupoolist.

Ootan, mil kartul võrsed välja ajab. D. lisab laudadega kõrgust juurde, lisan uue mullakihi ning ehk ka multši (saan ära kasutada muruhakke?). Oluline on järgmiste kihtide puhul ilmselt laudade vahed suuremad jätta, mul on kahtlus, et esimesed kihid on veidi liiga “korrektselt”. Kahtlustan ka, et drenaaž sai kehva. Sellesse kasti said seemneks tundmatud idanema hakanud isendid. Ülemine vasakpoolne on Ando. Otsin turult igaks juhuks 10 seemnekartulit juurde, kuid need vajavad uut pesa.

Esimene mullakiht sai kärutatud mullahunnikust aia tagant- liivasegune ja kerge. Järgmised kihid tuleb mul panna Biolani Musta mullaga. Hetkel kõige mõistlikum 55 l hind Decoras.

Ingliskeelses googles on teema kohta palju näiteid ja õpetusi. Üheks vahvaks viisiks on ka nö. kanavõrgust tehtud kartulitornid.

Keldris on mõned vanad rehvid. On võimalik nendest samuti kartulitorn teha. Samas ei meeldi mulle mõte kartulist ja kummi maitsest isegi kui mu kahtlused on alusetud :)

täiendus: Youtubes on õpetusi kuidas kasvatada ka tugevamas kotis . Kutil on eriti lahe aksent :)

Siin on äärmiselt hea materjal mahekartuli kasvatamise kohta. Tasub silmad üle lasta.

About elekas

Huvitatud ja uudishimulik. Siin: moest, lastest, perest, toimetustest aias. Toidust ja asjadest, mis haaravad või puudutavad ühel või teisel viisil. Abikaasa. Ema.
This entry was posted in Minu uus olemine and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s